Nie będzie konferencji o "prawach poczętego pacjenta". Została odwołana

Polska
Nie będzie konferencji  o "prawach poczętego pacjenta". Została odwołana
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Współorganizatorem konferencji miał być Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, jeden z autorów projektu ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne. Przeciwko konferencji protestowała część studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym miała się odbyć.

"Informujemy, że na ręce JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosława Wielgosia wpłynęło dzisiaj pismo od Pani prof. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej - Kierownika Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu informujące, że w związku z niedopełnieniem formalności z Władzami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w zakresie nieuprawnionego wykorzystania logo Uczelni, a tym samym wizerunku WUM, Komitet Organizacyjny konferencji naukowej »Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne oraz prawne«, zaplanowanej na 14 października 2016 roku, podjął decyzję o odwołaniu tej konferencji" - napisano oświadczeniu przesłanym przez rzecznika uczelni Martę Wojtach.

 

W programie  konferencji miały być m.in. wykłady "Dylematy i wyzwania położnej w opiece nad kobietą roniącą i poddawaną terminacji", "Etyczne problemy niepełnosprawności w położnictwie polskim", "Prawa człowieka przed narodzeniem". Miała być też mowa o działaniach hospicjów perinatalnych, czyli takich, które opiekują się kobietami spodziewającymi się narodzin śmiertelnie chorego dziecka i pomagają w porodach. 

 

Protestowała część studentów, którym nie podobało się m.in. to, że za organizacją konferencji stoi Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, za sprawą którego do Sejmu trafił projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne. Na Facebooku stworzyli oni wydarzenie "STOP dla konferencji Ordo Iuris i WUM". Planowali też list do władz uczelni, by wyrazić swój sprzeciw.  

 

polsatnews.pl

 

grz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze