Mama Anny Przybylskiej we wzruszającym liście apeluje o wsparcie dla hospicjów

Polska
Mama Anny Przybylskiej we wzruszającym liście apeluje o wsparcie dla hospicjów
Polsat News

"Po stracie mojej ukochanej Anki doceniam każdy dzień, który mogę spędzić z córką Agnieszką, zięciem, wnukami, mężem i z pozostałymi życzliwymi bliskimi (...) i każdy z takich dni uważam za dar od Boga" - w 2. rocznicę śmierci aktorki w specjalnym liście napisała jej mama. Krystyna Przybylska zaapelowała też o to, by "pochylić się nad ludzkim cierpieniem i umieraniem".

Krystyna Przybylska w związku z obchodzonym 10 października Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej, namawia fanów jej córki, by "w tych pięknych jesiennych dniach października znaleźli w sobie iskrę człowieczeństwa, która pozwoli spojrzeć na życie własne, jak i otaczających bliźnich, z pewnym dystansem i świadomością, że to co dziś mamy, jutro może być już niemożliwą do odzyskania przeszłością".

 

Poprosiła też o wsparcie „pięknej idei, jaką jest bezinteresowna pomoc tym, którym pomóc już się nie da".

 

Jak zaznaczyła, angażując się w pomoc hospicjom, "wspólnymi siłami możemy uczynić ich ostatnie dni najpiękniejszymi dniami ich życia".

 

 

Fot. aniaprzybylska.com

 

Przyznała, że nie chodzi jedynie o sferę finansową, bo "jest wiele dróg wsparcia", a "wystarczającymi potrafią być podstawowe produkty obecne w każdym domu, wystarczającymi potrafią być przedmioty, które niektórzy z nas traktują jak bezużyteczne odpady, wystarczającym mogą być również osobiste odwiedziny i psychiczne wsparcie osób tam przebywających, a czasem wystarczą słowa otuchy i uznania zarówno dla personelu medycznego, jak i dla wolontariuszy, którzy każdego dnia bezinteresownie poświęcają cząstkę swego życia na pomoc tym, którzy stoją u wrót nieuchronnie zbliżającej się śmierci".

 

"Gwiazda" trafi do kin

 

Anna Przybylska, zmarła 5 października 2014 r. w swoim rodzinnym domu w Gdyni. We wrześniu Grupa Polsat, w ramach Cyfrowej Strefy Twórców, zapowiedziała, że powstanie film o aktorce. "Gwiazdę", czyli biografię Anny Przybylskiej, wyreżyseruje Radosław Piwowarski. Film będzie można zobaczyć w kinach w 2018 roku.

 

polsatnews.pl 

jak/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze