Szansa na olimpijski medal dla Tomasza Zielińskiego. Kolejny sztangista na dopingu

Sport
Szansa na olimpijski medal dla Tomasza Zielińskiego. Kolejny sztangista na dopingu
Polsat News

Zdyskwalifikowany może zostać Anatolij Ciricu, którego próbka pobrana podczas igrzysk olimpijskich w Londynie dała pozytywny wynik. Jeśli do tego dojdzie, na trzecie miejsce w kat. 94 kg może awansować Tomasz Zieliński.

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów sprawdza próbki pobrane od zawodników podczas igrzysk w Pekinie w 2008 r. oraz Londynie cztery lata później. Na dopingu przyłapano już 22 sztangistów.


Ogłoszono właśnie, że pod wpływem zabronionej substancji był Mołdawianin Anatolij Ciricu, który w Londynie zajął trzecie miejsce. Wcześniej pozytywne wyniki potwierdziły próbki pięciu innych sztangistów z tego konkursu.


Z dziewiątego na trzecie


Tomasz Zieliński na pomoście w kat. 94 kg był dziewiąty. Jeśli sześcioro przyłapanych na dopingu zawodników zostanie zdyskwalifikowanych, polski sztangista zostanie brązowym medalistą olimpijskim.


U Tomasza Zielińskiego i jego brata Adriana na krótko przed igrzyskami w Rio de Janeiro wykryto niedozwolony poziom nandrolonu. Sztangiści zostali wyrzuceni z wioski olimpijskiej i nie wzięli udziału w zawodach.


Szanse medalowe Polaków


Wcześniej podano, że na dopingu przyłapano dwóch rywali Szymona Kołeckiego i Marcina Dołęgi z Pekinu. Procedury wciąż trwają, ale także dwaj kolejni Polacy mają szansę awansować na wyższe pozycje - Kołecki na pierwsze, Dołęga na trzecie miejsce.

 

przegladsportowy.pl

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze