Stadnina w Michałowie znowu bez prezesa. Po konflikcie z senatorem PiS

Polska
Stadnina w Michałowie znowu bez prezesa. Po konflikcie z senatorem PiS
Zdjęcie ilustracyjne, Pexels/CC BY 2.0

Anna Durmała, obecna prezes stadniny w Michałowie weszła w konflikt z senatorem Janem Dobrzyńskim z PiS. Senator żąda 120 tys. zł odszkodowania za źrebaka, który padł w stadninie. Szefowa hodowli, podobnie jak jej poprzednik, Jerzy Białobok, nie chciała go wypłacić uważając, że koń padł z przyczyn niezależnych od stadniny.

Senator Dobrzyński, miał za pośrednictwem wiceprezesa ANR Andrzeja Sutkowskiego naciskać na Annę Durmałę -  poinformowało radio RMF FM. Kiedy obecna prezes nie ustąpiła, ten wymusił jej zwolnienie.
 

Sutkowski został mianowany w środę na wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych przez ministra Krzysztofa Jurgiela, z którym Dobrzyński współpracował przez wiele lat. Był m.in. szefem biura poselskiego obecnego ministra rolnictwa.


W połowie października ma odbyć się rozprawa, w której stronami są senator i stadnina. Do rozprawy ma być powołany nowy prezes tej hodowli, który załatwi sprawę odszkodowania za źrebaka.


Innym z powodów, jaki miał zaszkodzić Annie Durmale, był jej sprzeciw wobec nacisków ANR, aby wyrzuć z pracy żonę byłego prezesa stadniny w Michałowie Jerzego Białoboka i wyeksmitować ją wraz z mężem z domku zajmowanego przez małżeństwo na terenie stadniny. Według RMF FM uznano, że w ten sposób Durmała broniła Białoboka, który został odwołany ze stanowiska. Wyniki audytu zleconego przez ANR zewnętrznej firmie mają wskazywać, że bezpodstawnie.

 

RMF FM
 

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze