"Nowy problem Niemiec": granica Polski

Świat
"Nowy problem Niemiec": granica Polski
Pixabay.com/geralt

"Setki lub tysiące nielegalnych imigrantów mogą przekraczać granicę polsko-niemiecką. Wśród nich mogą znajdować się terroryści, a my nie mamy kontroli, co tam się dzieje" - ostrzega Ernst Walter, szef niemieckich policyjnych związków zawodowych w tekście opublikowanym w serwisie Politico.

Politico zwraca uwagę, że choć Angela Merkel myślała, że odzyskała kontrolę nad granicami Niemiec, to okazuje się, iż problem może być dotyczyć granic innych państw. Merkel powinna "spojrzeć na Wschód", na granicę z Polską, bo liczba nielegalnie przekraczających ją imigrantów rośnie - przekonuje autor.

 

Według niego, chodzi o Czeczenów, obywateli "muzułmańskiej republiki", którzy przez Białoruś dostają się do Terespola, w Polsce proszą o azyl, a później kierują się do Niemiec.

 

Walter stwierdził, że niemieckie służby "nie mają pojęcia", czy Czeczeni zostają w Niemczech, czy podróżują dalej.

 

Portal przypomina, że od kiedy niemiecka granica z Polską jest otwarta w ramach umowy z Schengen, nie istnieją oficjalne dane statystyczne dotyczące liczby osób, które ją przekroczyły.

 

I choć w ostatnim czasie nie odnotowano aktów terrorystycznych z udziałem Czeczenów, służby podkreślają, że uchodźcy z tego regionu mogą mieć powiązania z islamskimi terrorystami.

 

Politico.eu, Radio Zet

jak/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze