Odwołano 250 lotów Delta Air Lines. Drugi dzień utrudnień

Świat
Odwołano 250 lotów Delta Air Lines. Drugi dzień utrudnień
PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines odwołały we wtorek 250 lotów w konsekwencji poniedziałkowej awarii systemu komputerowego, która doprowadziła do odwołania ok. 1 tys. połączeń. Przewoźnik zapowiada rekompensaty w związku z utrudnieniami.

Poniedziałkowa awaria doprowadziła do uziemienia maszyn Delta Air Lines na całym świecie. Po kilku godzinach udało się częściowo przywrócić niektóre połączenia. Jednak odnotowano tego dnia prawie 3 tys. opóźnień w lotach.


"Udało się nam ponownie uruchomić system i wznowić wczoraj loty, jednak cały czas działamy w trybie awaryjnym" - poinformowały we wtorek linie lotnicze. Jednocześnie mająca swą siedzibę w Atlancie w USA firma zapewniła, że pasażerowie, których dotknęły poniedziałkowe i wrotkowe utrudnienia, otrzymają propozycje rekompensat.


Linie lotnicze opublikowały materiał wideo, w którym za paraliż przeprosił prezes firmy Ed Bastian. Zaoferował zwrot pieniędzy lub warte 200 dolarów kupony podróżne, dla osób których loty odwołano, albo zostały opóźnione co najmniej o trzy godziny.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze