Dym, krzyki, ucieczka. Dramatyczne nagranie z wnętrza płonącego boeinga

Świat
Dym, krzyki, ucieczka. Dramatyczne nagranie z wnętrza płonącego boeinga
Twitter.com/‎@rehanquereshi
Kadr z nagrania

Do sieci trafiło nagranie przedstawiające ewakuację boeinga 777, który lądował awaryjnie na lotnisku w Dubaju i zapalił się. Niektórzy z pasażerów, zamiast od razu uciekać, brali swoje torby.

- Zostawcie torby. Skaczcie (z samolotu - przyp. red.) na zjeżdżalnię (na płytę lotniska - przyp. red.) - krzyczy na nagraniu jeden z członków załogi.

 

To jego reakcja na zachowanie pasażerów, którzy w zadymionym wnętrzu samolotu zamiast od razu uciekać, interesowali się przede wszystkim swoimi torbami.

 

Widać także, jak wyskakuje osoba nagrywająca. Pokazany jest ponadto silnik samolotu.

 

Ostatecznie cała załoga i wszyscy pasażerowie opuścili bezpiecznie maszynę. W trakcie akcji gaszenia pożaru zginął jednak jeden ze strażaków, ponieważ krótko po ewakuacji boeing eksplodował.

 

 

Przymusowe lądowanie

 

Lecący z Indii samolot wylądował w Dubaju awaryjnie. Ewakuowano 282 pasażerów i 18 członków załogi.

 

Na razie nie wiadomo, jakie były powody wypadku. Domniemaną przyczyną awaryjnego lądowania mogły być problemy z wysunięciem podwozia. Zarejestrowana eksplozja pokazuje prawdopodobnie wybuch paliwa, do którego doszło w wyniku tarcia kadłuba samolotu o pas. Dokładne przyczyny awarii ustali producent samolotu na podstawie zachowanych rejestratorów.

 

polsatnews.pl

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze