Turecki attache wojskowy zatrzymany w Arabii Saudyjskiej

Świat
Turecki attache wojskowy zatrzymany w Arabii Saudyjskiej
PAP/EPA/Sedat Suna

Attache wojskowy ambasady Turcji w Kuwejcie Mikail Gullu został w niedzielę wieczorem na prośbę Ankary zatrzymany przez władze Arabii Saudyjskiej na lotnisku w mieście Dammam we wschodniej części kraju - poinformowała w poniedziałek telewizja Al-Arabiya.

 

Powołując się na wypowiedź przedstawiciela tureckich władz dla dziennika "Financial Times", Al-Arabiya podała, że dyplomata był w drodze do Amsterdamu.

 

Również w niedzielę król Arabii Saudyjskiej Salman pogratulował prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi przywrócenia spokoju w Turcji po nieudanym przewrocie wojskowym, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę.

 

"Jego Królewska Mość pogratulował prezydentowi Erdoganowi przywrócenia bezpieczeństwa i stabilności w Turcji oraz wyraził zadowolenie Arabii Saudyjskiej z powodu działań tureckiego rządu" - poinformowała oficjalna saudyjska agencja prasowa SPA.

 

W rezultacie podjętej w Turcji nieudanej próby wojskowego zamachu stanu zginęło ponad 290 osób, a ponad 1400 zostało rannych. Erdogan oskarżył o organizację przewrotu swego politycznego wroga, muzułmańskiego kaznodzieję Fethullaha Gulena, który przebywa w USA.

 

PAP

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze