Okaleczony niedźwiedź zabrany właścicielowi cyrku. "Służył tylko do sztuczki z popcornem!"

Polska
Okaleczony niedźwiedź zabrany właścicielowi cyrku. "Służył tylko do sztuczki z popcornem!"
Facebook.com/Viva! Interwencje

"Niedźwiedź został pozbawiony pazurów, większość czasu spędza zamknięty w samochodzie. Prowizoryczna klatka nie spełnia absolutnie żadnych norm bezpieczeństwa ani niezbędnej dla zdrowia psychicznego i fizycznego powierzchni" - napisali przedstawiciele "Viva!", którzy doprowadzili do odebrania zwierzęcia właścicielowi cyrku z Pawłowic na Śląsku.

W sprawie cyrkowych zwierząt interweniowali aktywiści z organizacji Viva!, broniącej praw zwierząt. Na swoim koncie na Facebooku poinformowali, że "miś Baloo był pozbawiony wolności i obwożony właściwie w jednym celu - pokazu karmienia popcornem".

 

Dzięki zaangażowaniu organizacji zwierzę trafiło już do poznańskiego zoo, które dysponuje profesjonalnym azylem dla niedźwiedzi.

 

Jest poważnie chory

 

– Zwierzę nie jest w stanie normalnie się poruszać ani jeść, ma poważne zwyrodnienia stawów – powiedziała poznańskiej "Gazecie Wyborczej" Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego zoo. Niedźwiedzia Baloo, jak poinformowali przedstawiciele zoo, pozbawiono pazurów.

 

W czasie odbierania niedźwiedzia okazało się, że złe warunki mają także trzy żółwie i krokodyl. Te zwierzęta również zabrano z cyrku.

 

 

 

polsatnews.pl

po/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze