Zadźgał 13-latkę, gdy spała w swoim pokoju. Atak palestyńskiego nożownika

Świat
Zadźgał 13-latkę, gdy spała w swoim pokoju. Atak palestyńskiego nożownika
Twitter/@Sophiemcneill

Hallel Yaffa Ariel została zabita przez palestyńskiego nożownika, który dziś rano wtargnął do jej domu w gminie Kirjat Arba w Hebronie, na Zachodnim Brzegu Jordanu. Gdy zaatakował, dziewczynka spała w swoim pokoju. 19-latek poważnie ranił również 30-letniego mężczyznę. - Palestyńczyk został zastrzelony - poinformował rzecznik armii Izraela, zaznaczając, że nie zabili go żołnierze.

Według rzecznika, Palestyńczyka mógł zabić cywil lub pracownik prywatnej firmy ochroniarskiej.

 

- Trzynastolatka została dźgnięta wiele razy, głównie w plecy - powiedział lekarz ze szpitala w Jerozolimie, gdzie próbowano uratować jej życie.

 

Zanim napastnik został zastrzelony, zaatakował nożem izraelskiego ochroniarza. Media informują, że nożownik ma 19 lat i pochodzi z pobliskiej palestyńskiej wioski.

 

Siły Obronne Izraela opublikowały wstrząsające zdjęcie pokoju 13-latki z zakrwawioną pościelą i łóżkiem.

 

W zeszły piątek na Zachodnim Brzegu Jordanu także doszło do ataku na dwóch izraelskich cywilów, których Palestynka usiłowała rozjechać samochodem. Została zastrzelona przez izraelskich żołnierzy.

 

Incydenty te wpisują się w falę antyizraelskich ataków, do których dochodzi od wielu miesięcy na terytoriach palestyńskich i w Izraelu. W ich wyniku od 1 października 2015 roku zginęło ponad 200 Palestyńczyków i ponad 30 Izraelczyków.

 

PAP, www.telegraph.co.uk

ml/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze