Będą wozić pasażerów za darmo. Elektryczne autobusy testowane we Wrocławiu

Polska
Będą wozić pasażerów za darmo. Elektryczne autobusy testowane we Wrocławiu
Polsat News

Dwa w pełni elektryczne, superekologiczne i ciche autobusy wyjechały w czwartek na wrocławskie ulice. Przez 10 dni będą testowane na specjalnej trasie, a pasażerowie będą nimi jeździć całkowicie za darmo. Na razie jednak miasto nie planuje zakupu elektrycznych pojazdów.

Niskopodłogowe autobusy będą jeździć od 30 czerwca do 9 lipca w godzinach od 8 do 22.

 

Testowa trasa linii A1 przebiega od Uniwersytetu przez ul. Dubois, pl. Bema, ul. Reja, pl. Grunwaldzki, ul. Kliniki, ul. Mickiewicza, park Szczytnicki, ul. 9 Maja, ul. Godebskiego, Sępolno, ul. Monopolową do bramy II Volvo.


Każdy autobus może przewieźć 86 pasażerów. W pojazdach są gniazdka, dzięki którym pasażerowie mogą naładować telefony.

 

Pełne ładowanie akumulatorów w 6 minut


Autobusy wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe, które ładują się przy każdym hamowaniu. Pełne ładowanie pojazdu trwa sześć minut i odbywa się na przystankach końcowych. Na naładowanym akumulatorze autobus może przejechać 20 km.


Pasażer, z którym rozmawiał reporter Polsat News zwrócił uwagę, że pojazd jest bardzo przestronny, jedzie cicho i bez szarpnięć. - I przede wszystkim nie czuć spalin - dodał.

 

Konkurs dla pasażerów


Obecnie wrocławskie MPK nie planuje zakupu elektrycznych autobusów. Wiadomo jednak, że w ciągu najbliższych czterech lat przewoźnik ma zamiar wymienić 130 starych autobusów na nowe.


MPK ogłosiło także konkurs dla pasażerów. Wystarczy wysłać maksymalnie pięć zdjęć elektrycznych autobusów na ulicach Wrocławia na adres: konkurs@mpk.wroc.pl. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

 

Polsat News

prz/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze