Poroszenko: trzeba sprzeciwić się sponsorom przeciwników UE

Świat
Poroszenko: trzeba sprzeciwić się sponsorom przeciwników UE
Flickr/Global Panorama/CC BY-SA 2.0

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził w piątek przekonanie, że Wielka Brytania pozostanie w zjednoczonej Europie i zaapelował o wspólny front przeciwko oponentom UE i ich "hojnym sponsorom".

"Szkoda, ale musimy robić swoje. Wierzę, że mimo wyniku referendum Wielka Brytania nadal pozostaje w zjednoczonej Europie i będzie bronić wspólnych, europejskich wartości" - napisał na Facebooku Poroszenko.


"Sądzę, że obecnie najpilniejszym wyzwaniem dla Unii Europejskiej jest odnalezienie drogi do serc eurosceptyków, by nie dać żadnej szansy oponentom europejskiego projektu integracyjnego i ich hojnym sponsorom" - podkreślił.


"Liczę, że sankcje wobec Rosji zostaną przedłużone"


Prezydent wyraził nadzieję, że sytuacja wokół Brexitu nie spowoduje zmiany unijnej polityki wobec Ukrainy. "Liczę, że sankcje wobec Rosji, jako państwa agresora, zostaną przedłużone" - oświadczył.


Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman ocenił, że dzień ogłoszenia wyników brytyjskiego referendum nie był najlepszym dniem dla Europy. "Akceptuję i szanuję wyniki referendum w Wielkiej Brytanii. Wierzę jednak i w to, że jedność narodów europejskich zostanie zachowana" - ogłosił na swoim facebookowym profilu.


Szef rządu zapewnił, że Ukraińcy, którzy wywalczyli swój europejski wybór i bronią obecnie wschodnich granic kontynentu, nadal będą walczyć o silną i zjednoczoną Europę i "wypełniać nową energią procesy integracyjne".

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze