Zakończyło się referendum w Wielkiej Brytanii. Sondaże wskazują na przewagę zwolenników UE

Świat
Zakończyło się referendum w Wielkiej Brytanii. Sondaże wskazują na przewagę zwolenników UE
Polsat News

Pierwsze dane sondażowe wskazują, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej. Sondaż dla SkyNews wskazuje niewielką przewagę zwolenników UE: 52 proc. ankietowanych za pozostaniem W. Brytanii w UE, 48 proc. za Brexitem. Po ogłoszeniu wyników wystrzelił kurs funta szterlinga osiągając najwyższe notowania w tym roku.

Lider eurosceptycznej Partii Niewpodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigel Farage powiedział telewizji Sky News, że wszystko wskazuje na wygraną przeciwników Brexitu.

 

Głosowanie w refendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zakończyło się o godz. 22 czasu lokalnego (godz. 23 czasu polskiego).

 

Sondaż dla Sky News przeprowadziła firma YouGov na reprezentatywnej grupie Brytyjczykow, którzy zostali zapytani przez internet, jaki głos oddali w czwartkowym referendum.

 

Oficjalne wyniki poznamy rano ok. godz. 7 czasu polskiego, ale pierwsze wyniki sondaży po zamknięciu lokali referendalnych skomentowali politycy. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron podziękował wszystkim, głosującym za pozostaniem w Unii Europejskiej.

 

 

Według Nigela Farage’a, lidera eurosceptycznej partii UKIP, Brexit poniósł porażkę.

  

 

Funt zyskuje na wartości

 

Po ogłoszeniu sondażowych wyników kurs wzrósł do 1,4996 dolara za funta, wobec 1,4875 wcześniej. Jest to najwyższy kurs funta w tym roku.

 

Głosowanie w referendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zakończyło się o godz. 22 czasu lokalnego (godz. 23 czasu polskiego).

  

PAP, polsatnews.pl

grz/wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze