Trener mentalny o Grosickim: nie trzeba grać przez 90 minut, żeby dać drużynie bardzo dużo

Sport
Trener mentalny o Grosickim: nie trzeba grać przez 90 minut, żeby dać drużynie bardzo dużo
Polsat News

W niedzielę pierwszy mecz reprezentacji Polski podczas Euro 2016. Nie wiadomo jeszcze, czy na boisko wyjdzie Kamil Grosicki, który tydzień temu skręcił kostkę. Jak zapewnia jego trener mentalny Paweł Frelik, pomocnik naszej kadry mimo kontuzji jest w dobrej formie psychicznej i nawet jeśli nie zagra dziś w meczu, to i tak odgrywa od dużą rolę dla reprezentacji Polski.

- Piłkarze są dziś w miejscu, o którym marzyli przez wiele lat. Jednak im bliżej do meczu, zaczynają sie skupiać na konkretnych zadaniach - powiedział w Polsat News Paweł Frelik, trener mentalny wielu polskich reprezentantów.

 

- Mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy wiedzą czego od nich trener oczekuje. Trzymają emocje w ryzach - wyjaśnił.

 

Co, jeśli przegramy?

 

Zapytany, co się stanie, jeśli się nie uda wygrać meczu z Irlandią, Frelik zapewnił, że piłkarze "w danej sekundzie w danej minucie mają koncentrować się na konkretnym zadaniu, konkretnym ruchu, podniesieniu glowy. Niezaleznie od tego, co się stanie."

 

- My możemy gdybać - dodał trener. - Takiej koncentracji uczą się m.in. na zgrupowaniach - wyjaśnił Frelik. Podał przykład Kamila Grosickiego, z którym wspołpracuje:

 

Grosicki skupiony i nastawiony na pracę

 

- Jakie ma teraz nastawienie? Bardzo dobre. Widać było po filmikach, które zamieszcza w sieci, jak ciężko pracje, jak jest skupiony, jest nastawiony na ciężką pracę, jest pokora, jest świadomy, jaką rolę odgrywa w reprezentacji - powiedział gość Polsat News.

 

- Super byłoby, gdyby Kamil zagrał od pierwszej minuty, dał zespołowi zwycięstwo, ale on i tak cały czas jest w zespole niezależnie od tego czy zagra dzisiaj 90 minut, 15 minut czy 5. Wczoraj Ondriej Duda wszedł na minutę i zdobył bramkę, tak że nie trzeba grać przez 90 minut, żeby dać drużynie bardzo dużo - podkreślił Frelik.  

 

Polsat News

az/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze