Większość Polaków wierzy, że nasza reprezentacja wyjdzie z grupy. Ilu liczy na finał?

Sport
Większość Polaków wierzy, że nasza reprezentacja wyjdzie z grupy. Ilu liczy na finał?
Polsat News

72 proc. Polaków wierzy, że polska reprezentacja na Euro 2016 co najmniej wyjdzie z grupy. Na udział naszych piłkarzy w finale stawia już tylko 4 proc., a co piąty nie ma zdania - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Mężczyźni nieco bardziej optymistycznie podchodzą do szans polskiej reprezentacji na Euro 2016 niż kobiety. Aż 57 proc. panów wierzy, że nasza reprezentacja co najmniej awansuje z fazy grupowej, podczas gdy w przypadku kobiet ten odsetek wynosi 51 proc. 

 

Kobiety też częściej deklarują, że nie mają zdania na ten temat, co - wedlug autorów badania - "może wynikać z mniejszego zainteresowania piłką nożna i rozgrywkami mistrzostw Europy".

 

płeć

 

Z drugiej strony 5 proc. pań wierzy ze polska drużyna dojdzie do finału mistrzostw. Podobne zdanie ma tylko 3 proc. panów.

 

Patrząc na grupy wiekowe - najmniej ufności co do szans naszej drużyny  mają osoby powyżej 35 roku życia. Co piąty respondent w wieku 15-24 lat wierzy, że polska reprezentacja ma szanse na półfinał lub finał.

 

Najlepiej wykształceni są najbardziej sceptyczni 

 

Osoby z wyższym wykształceniem w najmniejszym stopniu wierzą w sukces polskiej reprezentacji - aż 4 na 10  z nich twierdzi, że Polska nie wyjdzie nawet z fazy grupowej. Natomiast wśród Polaków z podstawowym wykształceniem jest najwięcej tych, którzy widza Polskę w półfinale i finale mistrzostw.

 

wykształcenie

 

- Polacy są podzieleni w kwestiach szans polskiej reprezentacji na Euro 2016. Jest grupa osób, które wierzą, że tym razem Polska wyjdzie z fazy grupowej i zawalczy o więcej, jednak wiele osób nie wierzy w taki rozwój wypadków. Charakterystyczne jest to, że pełni wiary są ludzie młodsi - zaznaczył Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.

 

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI (ankiety online) w dniach 6-9.06.2016 roku na reprezentatywnej grupie 931 Polaków.

 

polsatnews.pl

 

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze