Gorący dzień w Sejmie. Czytanie trzech projektów ustaw o TK. "Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58

Polska
Gorący dzień w Sejmie. Czytanie trzech projektów ustaw o TK. "Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58
Polsat News

W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie trzech projektów zmian dotyczących TK autorstwa: PiS, PSL i obywatelskiego projektu wniesionego przez Komitet Obrony Demokracji. Dlaczego rozszerzeniu porządku obrad o projekt ustawy KOD przeciwni byli posłowie Platformy i Nowoczesnej? - m.in. o tym Bartosz Kurek porozmawia z gośćmi "Nowego Dnia z Polsat News".

Poranek rozpocznie się na sportowo. Pierwszym gościem (o 7:35) będzie bowiem nadzieja polskiego tenisa - Iga Świątek, która w dopiero co zakończonym juniorskim French Open dotarła do ćwierćfinału. Pół godziny później w studiu Polsat News zasiądzie dziennikarz sportowy i polityk Andrzej Person, który rozmawiać ma o Euro 2016.

 

Temat Trybunału Konstytucyjnego zagości na antenie Polsat News o 8:35, kiedy o obywatelskim projekcie KOD dot. TK opowiadał będzie członek zarządu KOD, Jarosław Marciniak. Wszystkie trzy projekty przeanalizuje konstytucjonalista, prof. Marek Chmaj o godzinie 9:05.

 

Nieco wcześniej, bo o 8:50 gościem "Graffiti" będzie wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 

Na koniec powrócą piłkarskie emocje. O tym, jak poradzić sobie z presją występu podczas mistrzostw Europy opowiadać ma Paweł Habart, psycholog sportu. Ta rozmowa o godz. 9:35.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kurek przedstawi je w programie.

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze