Nawałka: pokora, jak to mówią, jest matką sukcesu

Sport
Nawałka: pokora, jak to mówią, jest matką sukcesu
Polsat News

Selekcjoner polskiej reprezentacji Adam Nawałka zapewnił we francuskim La Baule, iż jego drużyna przystępuje do Euro 2016 optymalnie przygotowana. Ma nadzieję, że kontuzjowany Kamil Grosicki wystąpi 12 czerwca w meczu z Irlandią Północną.

Biało-czerwoni przylecieli we wtorek do La Baule po dwóch meczach towarzyskich. Najpierw ulegli w Gdańsku Holandii 1:2, a w poniedziałek zremisowali w Krakowie z Litwą 0:0. Mimo tych wyników trener kadry zapewnił podczas spotkania z dziennikarzami we Francji, że nie powodów do obaw.

 

- Jestem pewien, że zawodnicy będą świetnie przygotowani do turnieju. Po to ciężko pracowaliśmy, aby się tutaj znaleźć. Świadomość piłkarzy była naszą dużą siłą w eliminacjach. Mecze towarzyskie, również te dwa ostatnie, nie zburzyły naszego spokoju. Kadra wie, do czego dąży. Z pewnością przystąpimy optymalnie przygotowani do Euro. Z dużym optymizmem. Wierzę głęboko, że te mistrzostwa będą udane, ale spokojnie. Pokora, jak to mówią, jest matką sukcesu - podkreślił Nawałka.

 

O podejściu do turnieju z pokorą mówił także obecny na konferencji Robert Lewandowski:

 

- Zdajemy sobie sprawę jak będzie ciężko z Irlandią Niemcami czy Ukrainą. Grupa jest ciężka - powiedział Lewandowski i dodał: Nie ukrywam, że dobry start z Irlandią ułatwiłby nam drogę, ale wiemy też, że oni ostatnio grali dobrze, nie tracili bramek i są na topie, linii wznoszącej.

 

W meczu z Litwą kontuzji doznał jeden z kluczowych graczy kadry Kamil Grosicki.

 

- Kamil ma kłopoty ze stawem skokowym. Cały czas jest poddawany diagnozom. Mamy nadzieję, że będzie gotowy na Irlandię Północną. Czy za długo grał z Litwą? To jest ryzyko zawodu, wszystkiego nie da się przewidzieć. Miał grać 70-80 minut. Zresztą chciał się doskonale przygotować do tego turnieju. Planowaliśmy, aby ta dyspozycja była odpowiednia na mecz z Irlandią Północną, właśnie poprzez przygotowanie startowe. Wspieramy Kamila, mamy nadzieję, ze kontuzja nie jest na tyle poważna, aby wyeliminować go z niedzielnego spotkania. Jesteśmy dobrej myśli - zaznaczył.

 

Jak dodał, jeżeli będzie istniało ryzyko pogłębienia urazu, Grosicki nie zagra przeciwko Irlandii Północnej.

 

- To, czy Kamil będzie gotowy, zależy od postępów w leczeniu i jego organizmu. To zdrowy człowiek, u niego bardzo szybko leczy się kontuzja. Jeżeli jednak pojawi się ryzyko zagrożenia dalszej gry Kamila, to oczywiście nie wystąpi w niedzielę. Spokojnie, jeszcze mamy kilka dni. Zobaczymy, jak będzie przebiegało leczenie - podkreślił selekcjoner.

 

Adam Nawałka pytany o faworytów turnieju podkreślając, że wierzy w polska ekipę wyliczał: - Wiele drużyn kandyduje do tytułu: Francja, Hiszpania, Niemcy, Włosi, Anglicy, Belgowie. Poziom jest wyrównany.

 

Euro 2016 rozpoczyna się 10 czerwca, a biało-czerwoni rozpoczną swój udział dwa dni później, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).

 

PAP, polsatnews.pl

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze