Bokserski mistrz drwi z Kliczki: zobacz, jaki grubas cię pokonał

Kultura
Bokserski mistrz drwi z Kliczki: zobacz, jaki grubas cię pokonał
PAP/EPA/Phil Richards

Tyson Fury, który w listopadzie 2015 r. odebrał Władimirowi Kliczko mistrzowskie pasy WBO i WBA w wadze ciężkiej, przed rewanżem kpi z rywala. Na konferencji prasowej przyznał, że nie lubi boksu, nie prowadzi życia sportowca. Następnie zdjął koszulkę i zaprezentował światu swój okazały brzuch. - Czy tak wygląda ciało boksera? Zobacz, Kliczko, jaki grubas cię pokonał - stwierdził.

- Oto niekwestionowany mistrz świata wagi ciężkiej. Proszę bardzo. Czy tak wygląda ciało boksera? Oczywiście, że nie. Czy mnie to w ogóle obchodzi. Nie - opowiadał podczas spotkania z mediami Fury.

 

Anglik ma tylko ponad dwa miesiące na zrzucenie wagi, ale zupełnie się tym nie przejmuje. Jeszcze przed zdjęciem koszulki stwierdził, że Kliczko został pobity na własnej ziemi. - Trafił mnie kilka razy w przeciągu 12 rund, jest beznadziejny. Tym razem go znokautuję. Pokonałbym go nawet, gdybym miał 30 lat i wyglądałbym jak świnia - powiedział.

 

Ukrainiec również prowokował. - Nie podoba mi się sposób reklamowania boksu przez Tysona Fury'ego. Kibice chcą innego mistrza. On gada mnóstwo bzdur: obraża ludzi, wypowiada te bzdury o homoseksualistach, pedofilach, czy kobieta. Mam do niego jedną wiadomość: pie…  się! - stwierdził.

 

Rewanżowe starcie bokserów będzie głównym wydarzeniem gali w Manchesterze 9 lipca.

 

polsatsport.pl 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze