Prezydenci i Premierzy: spekulacje na temat rekonstrukcji rządu

Polska
Prezydenci i Premierzy: spekulacje na temat rekonstrukcji rządu
Polsat News

Kluczowe decyzje w kwestii ewentualnej rekonstrukcji obecnego rządu PiS będą zależeć od Jarosława Kaczyńskiego - uznali goście programu "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News.

- Mamy osoby prezydenta, premiera, mamy osobę, która kontroluje Sejm. Czasem ta osoba to prezes największej partii, a czasem ktoś inny. To jest typowa dla Polski sytuacja - stwierdził były premier Waldemar Pawlak.

 

- Pełnia władzy i decyzji jest w rękach osoby, która nie ponosi za nią odpowiedzialności, bo nie pełni funkcji prezydenta ani premiera. Tak się zrobiło, ale cóż to tylko kładzie odpowiedzialność na te organy, żeby pokazały, że mają swoją autonomię - mówił w rozmowie z Dorotą Gawryluk były prezydent Bronisław Komorowski.

 

Według byłego premiera Leszka Millera, obecna sytuacja nie będzie trwała wiecznie, gdyż prędzej czy później taka forma rządów nie zda egzaminu. - W Polsce jest wystarczająco dużo przykładów, które pokazują, że takie rozwiązanie nie może funkcjonować. Wszyscy pamiętamy przecież rząd premiera Buzka i Mariana Krzaklewskiego, który pociągał za sznurki - zauważył były szef SLD.

 

Polsat News

 

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze