Kosiniak-Kamysz: ani PIS, ani prezydent nie chcą rozwiązać problemu TK

Polska

- Nie ma żadnego zaskoczenia w tym, że prezydent odbierze ślubowanie od nowego sędziego TK Zbigniewa Jędrzejowskiego - ocenił we wtorek w programie "Graffiti" Władysław Kosiniak-Kamysz. Zdaniem prezesa PSL, ani PiS, ani prezydent nie mają chęci rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Szef ludowców przypomniał, że prezydent zapowiedział w grudniowym orędziu, iż powoła zespół, który zajmie się opracowaniem nowej ustawy dotyczącej TK. Mieli się w nim znaleźć przedstawiciele wszystkich stronnictw politycznych oraz eksperci. - Do dzisiaj się to nie zdarzyło - podkreślił.

 

"Posłowie PSL nie przejdą do PiS" 

 

Prowadzący Piotr Witwicki zapytał o możliwość przejścia posłów PSL do PiS, o czym od paru dni donoszą media.

 

- Pan się nawet uśmiecha zadając to pytanie - zaśmiał się Kosiniak-Kamysz, kategorycznie zaprzeczając, by taka sytuacja miała mieć miejsce. - To jest bzdura. Tylko śmiechem można to zbić -  zapewniał. - Można robić reportaże z miejsca, w którym się nic nie wydarzyło.

 

Jak przekonywał, podobnych "prowokacji i pomówień" w 120-letniej historii PSL było wiele.

 

"Dobra emerytura, 40 lat stażu pracy"


PSL zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, którą nazywa "Dobra emerytura, 40 lat stażu pracy". - I to jest poważny temat - mówił Kosiniak-Kamysz.

 

Przypomniał, że projekt PSL został w Sejmie odrzucony i dlatego teraz ludowcy postanowili wnieść projekt obywatelski. - Jutro ruszam w objazd po kilkunastu miejscowościach. Docelowo ma to być 40 miejscowości na 40 lat stażu pracy uprawniającego do emerytury - powiedział szef ludowców. 

 
Jego zdaniem, projekt jest "wyjściem do przodu, a nie reliktem przeszłości". - PiS deklarował, że projektów obywatelskich nie będzie odrzucał, więc szukamy różnych sposobów, by to przeforsować - stwierdził.

 

Polsat News

grz/luq/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze