Lekarz i farmaceutki wyłudzili blisko pół miliona zł z NFZ

Polska
Lekarz i farmaceutki wyłudzili blisko pół miliona zł z NFZ
policja.pl

Fałszowali recepty na drogie, refundowane leki psychotropowe, a następnie, po sfingowaniu transakcji sprzedaży, wyłudzali z NFZ refundację. Łódzcy policjanci zatrzymali lekarza i trzy farmaceutki, którzy zarobili na procederze blisko pół miliona złotych.

Każdy z podejrzanych miał ściśle określone role do odegrania. 65-letni lekarz wypisywał recepty na podstawie, których pracownice apteki (w wieku 67 i 73 lat - red.) ewidencjonowały fikcyjną sprzedaż leków. Następnie 40-letnia właścicielka apteki występowała do NFZ o refundację.

 

Kradli przez trzy lata

 

Na trop oszustów wpadli policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Ich uwagę przykuł znaczny wzrost sprzedaży refundowanych leków psychotropowych w aptece należącej do zatrzymanej 40-latki. Z ustaleń śledztwa wynika, że oszuści wyłudzali pieniądze z NFZ w latach 2012 - 2015.

 

Zatrzymani usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec lekarza i dwóch farmaceutek zastosowano dozory policyjne, natomiast wobec właścicielki, która kierowała procederem, poręczenie majątkowe.

 

policja.pl

ml/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze