Euro 2016: program kontroli antydopingowych zatwierdzony

Sport
Euro 2016: program kontroli antydopingowych zatwierdzony
AP

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) podpisała umowę z Francuską Agencją Antydopingową (AFLD), która będzie koordynowała wszystkie działania podczas turnieju i utrzymywała kontakt z 23 komisjami w innych krajach, których reprezentacje będą startowały w turnieju.

Wszystkie badania próbek pobranych podczas zawodów będą wykonywane w laboratorium w Chatenay-Malabry, 10 km od Paryża, które posiada akredytację Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

 

W marcu francuskie laboratorium "na próbę" przeprowadziło 150 kontroli. Jak stwierdzono, nie było żadnych problemów natury technicznej i organizacyjnej. Ekipa z Chatenay-Malabry jest profesjonalnie przygotowana do pracy podczas mistrzostw.

 

- UEFA walczy z dopingiem, będziemy do mistrzostw perfekcyjnie przygotowani. Francuskie laboratorium otrzyma urządzenia, które pozwolą na wykrycie wszystkich środków znajdujących się na liście zabronionych - potwierdził przewodniczący komisji medycznej UEFA Michel D'Hooghe.

 

Belg dodał, że służby medyczne podczas zawodów będą w stałej gotowości do niesienia pomocy. Z lekarzami francuskimi będą współpracowali medycy z innych państw.

 

- Mamy bardzo szeroki program medyczny, lekarze będą w hotelach, na stadionach, tam, gdzie swoje bazy będą miały poszczególne reprezentacje - zapewnił D'Hooghe.

 

PAP

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze