Obama: politycy powinni jednoczyć, a nie dzielić Amerykanów

Świat
Obama: politycy powinni jednoczyć, a nie dzielić Amerykanów
PAP/EPA/Michel Reynolds

Prezydent USA Barack Obama powiedział w sobotę, że politycy, którzy aspirują do przewodzenia krajowi, powinni próbować zjednoczyć Amerykanów, a nie ich dzielić. Według niego ci, którzy tego nie robią, nie zasługują na publiczne poparcie i głosy wyborców. Dodał, że najlepsi przywódcy przypominają Amerykanom, iż to co mają wspólnego jest ważniejsze od dzielących ich różnic.

 Prezydent mówił o tym w Dallas podczas spotkania, na którym zbierano fundusze na rzecz Partii Demokratycznej, dzień po zamieszkach w Chicago, gdzie uniemożliwiono przeprowadzenie wiecu z udziałem Donalda Trumpa, ubiegającego się o nominację Partii Republikańskiej na listopadowe wybory prezydenckie.

 

Przeciwnicy Trumpa zarzucają mu, że w trakcie kampanii używa języka, który powoduje podziały, a nie sprzyja jedności w kraju. Trump oskarżył w sobotę zwolenników pretendenta z Partii Demokratycznej Berniego Sandersa o wywołanie zamieszek, które doprowadziły do odwołania piątkowego wiecu w Chicago. Kontrowersyjny miliarder nazwał senatora ze stanu Vermont "naszym komunistycznym przyjacielem".

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze