Pele wystawi na aukcję ponad 2 tys. osobistych pamiątek

Sport
Pele wystawi na aukcję ponad 2 tys. osobistych pamiątek
Flickr/Foreign and Commonwealth Office/CC BY 2.0

Legenda piłki nożnej Brazylijczyk Pele wystawi w czerwcu w Londynie na aukcję ponad 2 tys. osobistych pamiątek i trofeów. Będzie to bezprecedensowe wydarzenie, a dochód powinien przekroczyć milion dolarów - poinformowała amerykańska firma Julien's Auctions.

Perłą zbioru jest replika Pucharu Jules'a Rimeta, którą Pele otrzymał za zdobycie mistrzostwa świata w 1958 roku. Julien's Auctions spodziewa się uzyskania za nią 600 tys. dolarów.

 

Kolekcjonerzy będą mogli kupić m.in. piłkę, którą Pele zdobył tysięczną bramkę w karierze (spodziewana cena - 40 tys. dolarów), medale za trzy tytuły mistrza świata w 1958, 1962 i 1970 (po 100 tys. dolarów każdy), koszulki i buty z czasów, gdy grał w Santosie, w reprezentacji Brazylii i w New York Cosmos.

 

- Po przekazaniu znacznej części moich pamiątek miastu Santos, postanowiłem udostępnić także kibicom i kolekcjonerom cząstkę historii - oświadczył 75-letni Brazylijczyk, który część dochodu z akcji pragnie przeznaczyć szpitalowi dziecięcemu Pequeno Principe w Kurytybie.

 

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze