Prokuratura sprawdzi internetowe komentarze po kolizji prezydenckiej limuzyny na A4

Polska
Prokuratura sprawdzi internetowe komentarze po kolizji prezydenckiej limuzyny na A4
PAP/Maciej Kulczyński

Obraźliwe komentarze w internecie na rzekomym profilu Komitetu Obrony Demokracji nawiązujące do incydentu drogowego z udziałem limuzyny prezydenta na autostradzie A4 stały się przedmiotem postępowania sprawdzającego warszawskiej prokuratury. Wszczęto je po przesłaniu komentarzy do prokuratury przez prywatną osobę. KOD w specjalnym oświadczeniu odcina się od tych wpisów.

Zdjęcia pokazujące rzekomą dyskusję na profilu KOD-u na Facebooku  zaczęły krążyć w sobotę. Wśród wpisów dominowały takie, które w niewybredny sposób mówiły, co ich autorzy sądzą o prezydencie Andrzeju Dudzie – "Życzę mu śmierci w męczarniach", "Skrót KOD rozszyfrowany: Kolec Oponie Dyktatora", "Byłam gotowa całą emeryturę przeznaczyć na wieniec, a niech tam", "Myślę, że będziemy robić zrzutkę na kwiaty, trudno nie wyszło".

 

"Pierwsza Miesięcznica Nieudanego Zamachu" bez sprawdzenia

 

- Dostaliśmy zapytanie od osoby prywatnej czy zajmiemy się sprawą życzenia śmierci prezydentowi. Potraktujemy je jako zawiadomienie, a sprawę przekażemy do jednej z prokuratur rejonowych - powiedział dziennikowi "Rzeczpospolita" Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie.

 

Prokuratura nie będzie natomiast prowadziła postępowania  sprawdzającego wobec utworzonego na Facebooku wydarzenia "Pierwsza Miesięcznica Nieudanego Zamachu Na Prezydenta Andrzeja Dudę". - Nie dostaliśmy w tej sprawie zawiadomienia, a brak jest podstaw do zajęcia się sprawą z urzędu - powiedział Nowak.

 

KOD życzy prezydentowi bezpiecznych podróży

 

Komitet Obrony Demokracji szybko odciął się od zacytowanych wczesniej wpisów. "Dyskusja, której rzekomy screen krąży po internecie, nigdy nie miała miejsca na żadnej z grup czy stron administrowanych przez KOD" - napisało stowarzyszenie w specjalnym oświadczeniu. Komitet podkreślił, że wyraża oburzenie z powodu posądzania go o tak niskie zachowania. "Cieszymy się, że Panu Prezydentowi nic się nie stało oraz życzymy bezpiecznych podróży i szerokiej drogi w przyszłości" - czytamy w oświadczeniu KOD.

 

"Rzeczpospolita", polsatnews.pl

 

grz/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze