Bayern ograł Wolfsburg. Lewandowski z kolejnym golem

PAP/EPA/Peter Steffen

Robert Lewandowski zdobył 23. bramkę w tym sezonie Bundesligi. Napastnik Bayernu Monachium wpisał się na listę strzelców w 74. minucie wyjazdowego meczu 23. kolejki z VfL Wolfsburg. Lider tabeli wygrał 2:0. To 12. kolejny mecz Bayernu bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.

W pierwszej połowie, zakończonej bezbramkowym remisem, poziom gry był wyrównany. Swoje okazje miały oba zespoły, ale dobrze spisywali się bramkarze. Jednak po zmianie stron z czasem inicjatywę zaczęli przejmować goście.

W 66. minucie pierwszego gola zdobył Francuz Kingsley Coman, a niedługo później Lewandowski podwyższył na 2:0. Polak wykorzystał zgranie piłki klatką piersiową przez innego reprezentanta Francji Francka Ribery'ego.

Lewandowski dwie bramki przed Aubameyangą

Kapitan biało-czerwonych jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Ma o dwie bramki więcej od Pierre'a-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund. Gabończyk będzie miał szansę poprawić dorobek w niedzielę, gdy jego zespół podejmie Hoffenheim.

Bayern ma 62 punkty i wyprzedza drugich w tabeli dortmundczyków o 11 oczek.

Porażka Tytonia

W innym sobotnim meczu VfB Stuttgart z bramkarzem Przemysławem Tytoniem przegrał u siebie 1:2 z ostatnim w tabeli Hannoverem 96. Gospodarze zajmują 12. miejsce w tabeli i mają 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i siedem nad barażową. Na kilka ostatnich minut na boisku w Stuttgarcie pojawił się napastnik gości Artur Sobiech.

Hannover 96 odniósł pierwsze zwycięstwo, od kiedy trenerem drużyny został Thomas Schaaf. Wcześniej poniósł osiem kolejnych porażek w Bundeslidze.

TAKE A BOW! Robert Lewandowski with a brilliantly placed finish to extend Bayern's lead! VfL Wolfsburg 0-2 FC Bayern München