Trener polskich skoczków rezygnuje. "Decyzja dojrzewała długo"

Sport
Trener polskich skoczków rezygnuje. "Decyzja dojrzewała długo"
fot. Alicja Kosman/PZN

Łukasz Kruczek po zakończeniu sezonu przestanie być trenerem polskich skoczków. Z opublikowanego na stronie internetowej Polskiego Związki Narciarskiego oświadczenia 40-letniego szkoleniowca wynika, że Kruczek podjął decyzję już ponad miesiąc temu.

"Moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Polski po sezonie 2015/16, zapadła nie wczoraj, ale ponad miesiąc temu, a dojrzewała dosyć długo. Nie jest to decyzja Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, tylko moja. Zamiar rezygnacji z prowadzenia kadry narodowej w skokach narciarskich przedstawiłem podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w Kulm prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi" - napisał Kruczek.

 

Oświadczenie trenera jest wynikiem spotkania Kruczka z władzami PZN po wtorkowym treningu w Wiśle. Ma być ono odpowiedzią na pojawiające się spekulacje w mediach odnośnie przyszłości szkoleniowca.

 

Podopieczni Kruczka w obecnym cyklu PŚ spisują się słabo. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej sklasyfikowany jest Kamil Stoch - na 20. miejscu.

 

Pod wodzą Kruczka Stoch zdobył w 2014 roku w Soczi dwa złote medale olimpijskie. Wywalczył także tytuł mistrza świata w Val di Fiemme (2013), a w konkursach drużynowych MŚ biało-czerwoni dwukrotnie stawali na najniższym stopniu podium - w Val di Fiemme i Falun (2015).

 

PAP

az/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze