Szef MSZ spotka się z ambasadorem Rosji

Polska
Szef MSZ spotka się z ambasadorem Rosji
PAP/Marcin Obara

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przyjmie w czwartek ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergieja Andriejewa. Jak poinformowało MSZ, spotkanie odbędzie się na prośbę rosyjskiego dyplomaty. Nie podano tematu rozmowy.

To kolejne spotkanie polsko - rosyjskie w ostatnich dniach. 22 stycznia, w Rosji, spotkali się wiceministrowie spraw zagranicznych Polski i Federacji Rosyjskiej Marek Ziółkowski i Władimir Titow. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii współpracy transgranicznej i zwrotu wraku rządowego Tu-154M oraz śledztwa smoleńskiego.

 

Po spotkaniu rosyjskie MSZ poinformowało, że wrak tupolewa zostanie zwrócony Polsce po zakończeniu śledztwa i czynności procesowych. Podkreślono również, że Rosja jest nastawiona na normalizację kontaktów z Polską, w celu stworzenia odpowiedniej atmosfery współpracy "unikając nieprzyjaznej retoryki i działań”.


Innym tematem była kwestia znajdujących się w Polsce pomników upamiętniających żołnierzy sowieckich. W tej sprawie zorganizowane mają zostać grupy robocze.

 

 

Az/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze