Syria: podwójny zamach pod Damaszkiem. Co najmniej 60 ofiar

Świat
Syria: podwójny zamach pod Damaszkiem. Co najmniej 60 ofiar
PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

Dwaj zamachowcy samobójcy wysadzili się w niedzielę na przedmieściach Damaszku, w dzielnicy Saida Zeinab, gdzie mieści się święty dla szyitów meczet. Co najmniej 60 osób zginęło, a 110 zostało rannych - podały państwowe media, powołując się na dane syryjskiego MSW. Do podwójnego zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Państwowa telewizja pokazała zdjęcia palących się budynków i spalonych samochodów. Gęsto zaludniony rejon Saida Zeinab na południu stolicy jest miejscem pielgrzymek szyitów z Iranu, Libanu i innych części świata muzułmańskiego.


Do wybuchu doszło, gdy przedstawiciele rządu syryjskiego i podzielonej opozycji zaczęli się zbierać w Genewie na pierwsze od dwóch lat rozmowy pokojowe pod egidą ONZ.


Trwają negocjacje pokojowe w sprawie Syrii


Około godz. 13 czasu polskiego rzecznik głównego sojuszu opozycji syryjskiej Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC) powiedział, że trwa pierwsze spotkanie delegacji ze specjalnym wysłannikiem ONZ do Syrii Staffanem de Misturą.


Przewiduje się, że negocjacje potrwają sześć miesięcy i będą się toczyły w trybie niebezpośrednim. Delegacje będą zasiadały w oddzielnych pomieszczeniach.


PAP

grz/luq/po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze