Lewandowski przezimuje w Bayernie? "Po prostu mamy najlepszych piłkarzy"

Sport
Lewandowski przezimuje w Bayernie? "Po prostu mamy najlepszych piłkarzy"
PAP/EPA/Christian Charisius

Kolejny odcinek serialu" Lewandowski w Realu". Tym razem pojawiła się informacja, że Polak jednak nie przejdzie do Madrytu zimą. "Nie kupimy żadnego piłkarza podczas zimowego okienka transferowego" - powiedział "France Football" prezes Realu Madryt Florentino Perez. Niedawno media informowały, że "Królewscy" za Roberta Lewandowskiego zaoferowali Bayernowi Monachium 98 mln euro.

"Po prostu mamy najlepszych piłkarzy i najlepszego trenera" - stwierdził Perez.

 

Spodziewano się, że Realowi będzie bardzo zależało na pozyskaniu zawodników w styczniu. Na klub nałożono bowiem zakaz transferowy za nieprawidłowości przy sprowadzaniu niepełnoletnich piłkarzy i ma on obowiązywać podczas dwóch kolejnych okienek. Władze klubu odwołały się od tej decyzji. Postępowanie jest w toku.

 

Dziennik "AS" informuje, że FIFA rozpatrzy odwołanie "Królewskich" od zakazu transferowego w okresie od miesiąca do 45 dni. Dlatego Komitet Apelacyjny nie zawiesi tymczasowo kary, bo orzeczenie zostanie wydane na długo przed letnim okienkiem transferowym

 

Nieoficjalnie mówi się też, że Real może liczyć na jeszcze jedną opcję. 26 lutego odbędą się wybory na prezesa FIFA i jeśli wygra je Gianni Infantino, popierany przez UEFA, to jest bardziej niż prawdopodobne, że na początek swoich rządów ogłosi amnestię dla wszystkich ukaranych różnymi sankcjami i zakazami.

 

PAP/realmadrid.pl

Az/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze