Bronił premier Szydło w czasie debaty. Teraz pisze po polsku na Facebooku

Świat
Bronił premier Szydło w czasie debaty. Teraz pisze po polsku na Facebooku
PAP/Radek Pietruszka
Petr Mach

Petr Mach, czeski europoseł z EFDD (Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej), bronił w czasie wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim polskiego rządu przed "niesprawiedliwymi atakami" ze strony Komisji Europejskiej. Czech otrzymał "setki" wiadomości od Polaków, za które postanowił podziękować.

"Otrzymalem setki wiadomości i emaili od Polaków. Serdecznie dziękuję i doceniam waszą wiarę i ufność we mnie. Życzę Wam wszystkiego dobrego i z radością czekam na wizytę w Polsce" - napisał na Facebooku Mach. Polityk dodał - już po czesku - że dziękuje za wsparcie także od rodaków.

 

Otrzymalem setki wiadomości i emaili od Polaków. Serdecznie dziękuję i doceniam waszą wiarę i ufność we mnie. Życzę Wam...

Posted by Petr Mach on 19 stycznia 2016

 

- Powinniśmy stawić się u boku Polski, która pada ofiarą niesprawiedliwych ataków ze strony KE. Mogę powiedzieć, że jestem Polakiem - mówił w trakcie debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim Mach. Czech nie tylko powiedział, że jest Polakiem, ale i przypiął do marynarki kartkę z napisem o tej treści.

 

polsatnews.pl

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze