Sadlik: Prezydencki projekt ustawy o pomocy frankowiczom powinien objąć wszystkich poszkodowanych

Polska
Sadlik: Prezydencki projekt ustawy o pomocy frankowiczom powinien objąć wszystkich poszkodowanych
Polsat News

- Dzisiaj wszyscy poszkodowani przez banki spotykają się i ruszają pod Sejm. Przekażą swój projekt, który obejmuje wszystkich poszkodowanych przez banki – poinformował Tomasz Sadlik, przewodniczący ruchu Pro Futuris działającego na rzecz frankowiczów. Według niego z projektu prezydenckiego "część osób jest wykluczona".

W pierwszą rocznicę "czarnego czwartku" i uwolnienia kursu franka wobec euro, która przypada w piątek, Kancelaria Prezydenta przekaże środowisku frankowiczów projekt ustawy dotyczący kredytów walutowych.


- Ustawa ma odwalutować te kredyty, to znaczy przeliczyć je po sprawiedliwym kursie, ale nie wiemy jeszcze po jakim. Ma dotyczyć bardzo szerokiego grona osób, ale część osób ma być z projektu wykluczona - poinformował Tomasz Sadlik w rozmowie z Joanną Górską. Dodał, że będą to między innymi osoby prowadzące działalność gospodarczą, oraz te, które zarabiają więcej.


Przewodniczący ruchu przyznał, że frankowicze nie są zadowoleni z kształtu prezydenckiego projektu ustawy, dlatego proponują własny projekt.


"Wykluczanie nie ma sensu"


Sadlik dodał, że ruch Pro Futuris będzie pilnował, "aby ten zakres ustawy objął jak najszersze grono". 

 

- Uważam, że powinniśmy zacząć pracować nad rozwiązaniem w komisjach sejmowych i rozszerzać ten katalog osób, które obejmie ta korekta – ocenił Sadlik. 


- Z naszego punktu widzenia nie ma sensu żadne wykluczanie – podsumował gość programu "Nowy Dzień z Polsat News".

 

Polsat News

mr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze