MŚ w lotach narciarskich: Stoch odpadł w kwalifikacjach

Sport
MŚ w lotach narciarskich: Stoch odpadł w kwalifikacjach
PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch nie awansował do konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorfie. Podwójny mistrz olimpijski w Soczi uzyskał ledwie 134,5 m. i w kwalifikacjach zajął 32. miejsce. Oprócz niego, odpadło jeszcze tylko czterech skoczków.

Z Polaków w zawodach wystąpią Dawid Kubacki, który osiągnął 202 m i był szósty w kwalifikacjach, Klemens Murańka i Stefan Hula. Przed Kubackim znaleźli się Słoweniec Robert Kranjec, czterokrotny mistrz olimpijski Szwajcar Simon Ammann, kolejny Słoweniec Jurij Tepes i Czech Roman Koudelka.

 

Najdalej skoczył Norweg Anders Fannemel uzyskując 233 m. To tylko o 4,5 m bliżej od rekordu obiektu należącego do Severina Freunda. Niemiecki wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w próbnym skoku osiągnął 206,5 m. Z kolei lider cyklu Słoweniec Peter Prevc skoczył 188,5. Z zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować, najdalej - na 212,5 m - poszybował Norweg Daniel Andre Tande.

 

Z grona dziesięciu zawodników, którzy nie musieli startować w kwalifikacjach, poza granicę 200 m oprócz Tandego i Freunda poleciał także Austriak Stefan Kraft. Obok Stocha poza burtą zawodów znaleźli się: Marat Żaparow (Kazachstan), Ronan Lamy Chappuis (Francja), Michaił Maksymoczkin (Rosja) i Sebastian Klinga (Finlandia).

 

W piątek, w drugim dniu MŚ na obiekcie Kulm, odbędzie się seria próbna, a następnie konkurs składający się z dwóch rund. Na starcie pierwszej stanie 40 zawodników, awans do drugiej zdobędzie 30. Ta sama trzydziestka wystąpi w trzeciej i czwartej serii, w sobotę.

 

PAP

pen/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze