Premier Hiszpanii dostał w twarz od 17-latka. A miało być selfie

Świat
Premier Hiszpanii dostał w twarz od 17-latka. A miało być selfie
PAP/EPA/Juanjo Martin

Szef hiszpańskiego rządu Mariano Rajoy spacerował po swoim rodzinnym mieście Ponteverda i rozmawial z mieszkańcami w ramach kampanii przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Nagle dostał pięścią w twarz od młodzieńca, który podszedł do niego pod pretekstem zrobienia sobie zdjęcia z premierem. Nastolatek rzucił się też na ochroniarza premiera. Policja szybko go obezwładniła i aresztowała.

Po ataku Rajoy napisał na Twitterze, że nic mu nie jest i udaje się na spotkanie przedwyborcze do miasta La Coruna. Napisał także, że ze środowego incydentu nie wyciąga żadnych politycznych wniosków i prosił, żeby nikt tego nie robił.

 

Według mediów, 17-latek, który uderzył premiera, jest kibicem lokalnej drużyny piłkarskiej. Spekuluje się także, że atak mógł być wynikiem poniedziałkowej debaty telewizyjnej, w której premier starł się z liderem opozycji Pedro Sanchezem.

 

Z sondaży wynika, że Partia Ludowa najprawdopodobniej zwycięży, ale nie będzie w stanie rządzić samodzielnie. W czasie kampanii poruszane są tematy, z którymi w ostatnim czasie boryka się Hiszpania – gospodarka i bezrobocie.

 

PAP, Fot. PAP/EPA/ Juanjo Martin

prz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze