Turecki statek płynął wprost na rosyjskiego niszczyciela. Strzały ostrzegawcze

Świat
Turecki statek płynął wprost na rosyjskiego niszczyciela. Strzały ostrzegawcze
Ministerstwo Obrony Rosji

Rosyjski okręt wojenny oddał salwę ostrzegawczą, by uniknąć zderzenia z tureckim kutrem na Morzu Egejskim - poinformowało w niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony. Resort wezwał do siebie attache wojskowego Turcji.

Rosjanie opisują, że ich niszczyciel zakotwiczył 22 kilometry od greckiej wyspy Limnos w północnej części Morza Egejskiego. "W pewnym momencie załoga spostrzegła zbliżający się do nich kuter. Z jego załogą nie udało się nawiązać łączności radiowej, nie reagowała również na sygnały wizualne i rakiety sygnalizacyjne. Gdy kuter zbliżył się na około 600 metrów, na rosyjskim okręcie oddano ogień z broni lekkiego kalibru. Wówczas turecka jednostka zmieniła kurs i minęła rosyjski okręt bez prób nawiązania kontaktu" - podało ministerstwo obrony w Moskwie.

 

Stosunki rosyjsko-tureckie pozostają napięte od końca listopada, gdy tureckie myśliwce zestrzeliły rosyjski bombowiec. Zdaniem Ankary wtargnął on w turecką przestrzeń powietrzną, w opinii Kremla pozostawał w syryjskiej strefie lotów. W odpowiedzi na strącenie samolotu Moskwa wprowadziła embargo na szereg tureckich produktów żywnościowych i zawiesiła współpracę międzypaństwową w różnych dziedzinach.

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze