Chińczycy w półfinale klubowych MŚ! Teraz zagrają z Barceloną

PAP/EPA/Kimimasa Mayama

Prowadzony przez Brazylijczyka Luisa Felipe Scolariego Evergrande Kanton, zwycięzca azjatyckiej Ligi Mistrzów piłkarzy, niespodziewanie pokonał 2:1 meksykański Club America, triumfatora LM w strefie CONCACAF, w ćwierćfinale klubowych mistrzostw świata.

Pierwsi gola zdobyli piłkarze z Meksyku - w 55. minucie do siatki trafił Oribe Peralta. Evergrande odpowiedział bramką Zhenga Longa w 80. minucie, a wynik ustalił w doliczonym czasie Brazylijczyk Paulinho.

Zwycięzcy zmierzą się w czwartek z Barceloną, która swój udział w klubowych MŚ rozpocznie właśnie od półfinału. Katalończycy są faworytami odbywającego się w Japonii turnieju.

Ich najgroźniejszym rywalem jest argentyński River Plate. Triumfator Copa Libertadores swój udział również rozpocznie od tej fazy. Zmierzy się z TP Mazembe - zwycięzcą afrykańskiej LM z Demokratycznej Republiki Konga - lub mistrzem Japonii Sanfrecce Hiroszima.

Klubowe mistrzostwa są rozgrywane w Japonii po raz siódmy. Poprzednie dwie edycje odbyły się w Maroku.