10 tys. św. Mikołajów biegło w Madrycie. W szczytnym celu

Kultura
10 tys. św. Mikołajów biegło w Madrycie. W szczytnym celu
PAP/EPA/Kiko Huesca

W biegu zorganizowanym w stolicy Hiszpanii udział wzięło ponad 10 tys. osób przebranych za elfy i św. Mikołajów. Chcieli pobić światowy rekord Guinnessa. Liczba uczestników była niemal dwa razy większa niż przed rokiem.

W biegu udział wzięło wiele rodzin z dziećmi. Mieli podoczepiane brody i wąsy, a ubrani byli w świąteczne, biało-czerwone stroje. Bieg rozpoczął się przy Santiago Bernabéu, czyli stadionie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa drużyna Realu Madryt.

 

 

 

Wśród uczestników biegu na 5,5 kilometra przeważały kobiety. - Cieszę się, ponieważ przeważnie w takich akcjach udział bierze znacznie mniej kobiet niż mężczyzn. Tym razem jest inaczej - powiedziała jedna z uczestniczek biegu.

 

 

Bieg należał do jednej z wielu przedświątecznych akcji charytatywnych. Liczba uczestników odpowiadać ma liczbie euro przeznaczonych na Fundację na rzecz Walki ze Stwardnieniem Rozsianym.

 

 

Najszybszy wśród mężczyzn był Álvaro Lozano (17 minut i 31 sekund), a wśród kobiet Beatriz Esteban (20 minut i 2 sekundy).

 

 

 ElPais.es, EuropaPress.es

po/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze