Opel sprzedał w tym roku w Europie ponad milion aut

Biznes
Opel sprzedał w tym roku w Europie ponad milion aut
Opel

Magiczną barierę miliona sprzedanych w tym roku aut w Europie Opel przekroczył w listopadzie. Dla niemieckiego koncernu oznacza to, że rok 2015 będzie już trzecim z kolei, w którym marka zwiększa sprzedaż i udział w rynku. W ciągu czterech lat ma zadebiutować aż 29 nowych modeli samochodów tej marki.

W okresie od stycznia do listopada 2015 roku liczba rejestracji nowych samochodów marki Opel w Europie wzrosła o ponad 38 tys. i według wstępnych danych przekroczyła poziom jednego miliona.  Tylko w listopadzie marka Opel odnotowała wzrost sprzedaży o blisko 9,8 tys. pojazdów. Od stycznia do listopada udział Opla w rynku wzrósł do 5,81 proc.


Sprzedaż marki w tym roku wzrosła na 19 europejskich rynkach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Hiszpanii, we Francji, a także w Polsce.


Opel realizuje największą ofensywę modelową w historii firmy. W latach 2016–2020 na rynku pojawi się 29 nowych modeli producenta z Rüsselsheim.


- W przyszłym roku wprowadzimy na rynek Astrę Sports Tourer i kilka innych nowości - powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel.

grz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze