Barca rozgromiła trzecioligowca 6:1

PAP/EPA/ANDREU DALMAU

FC Barcelona w 1/16 Pucharu Króla pokonała III-ligowe Villanovense - z którym zremisowała na wyjeździe 0:0 - aż 6:1. Hat-tricka ustrzelił 20-letni Sandro Ramirez, dwie bramki dołożył jego rówieśnik Muinir El Haddadi, jedną - Dani Alves.

W składzie Dumy Katalonii zabrakło Lionela Messiego, Gerarda Pique, Ivana Rakiticia, Sergio Busquetsa i Jordiego Alby. Strzelanie w czwartej minucie mocnym uderzeniem z daleka rozpoczął Dani Alves. W 21.minucie bramkarz gości Fuentes przez przypadek podał do Sandro, który takich sytuacji nie marnuje. Osiem minut później kontakt nawiązał - również strzałem z daleka - Juanfran.

Błyskawicznie po jego trafieniu wynik podwyższył Javier Macherano. Pieć minut po przerwie głową trafił Munir, w 69. minucie Sandro miał już na koncie hat-tricka, a chwilę później asystował przy drugim golu Munira. Wkrótce sędzia zagwizdał po raz ostatni. Barcelona w drugiej połowie miała ponad 70-procentowe posiadanie piłki.

FC Barcelona - CF Villanovense 6:1 (3:1)

Bramki: Dani Alves 4, Ramírez 21, 31, 69, El Haddadi 51, 76 - Juanfran 29

Barcelona: Jordi Masip - Jérémy Mathieu, Thomas Vermaelen, Dani Alves (46. Gerard Gumbau), Adriano, Marc Bartra, Javier Mascherano, Sergi Samper, Sandro Ramírez, Munir El Haddadi, Aitor Cantalapiedra

Villanovense: José Fuentes - Cubi, Súper, Miguel Trinidad, José Tapia, Ángel Pajuelo, Elías Pérez, Anxo Mato, Juanjo (65. Curro Sánchez), Jairo Caballero (58. Pablo Moraga), Juanfran (77. Casi)