Justyna Kowalczyk jedenasta w Kuusamo. Wygrała Norweżka

PAP/Grzegorz Momot
Justyna Kowalczyk w biegu na dochodzenie na 10 kilometrów techniką klasyczną w fińskim Kuusamo.

Na 11. miejscu została sklasyfikowana Justyna Kowalczyk w biegu na dochodzenie na 10 kilometrów techniką klasyczną w fińskim Kuusamo. Wygrała Norweżka Therese Johaug.

Polka straciła do pierwszej na mecie Norweżki Therese Johaug 1.48,7 sekundy. Początkowo Justynę Kowalczyk sklasyfikowano na 10. pozycji. Stało sie tak, bo biegnąca w czołówce Norweżka po pokonaniu 7,5 km zamiast skręcić na ostatnią, czwartą pętlę, skierowała się prosto do mety. Kiedy uświadomiła sobie pomyłkę, wróciła na trasę i dokończyła konkurencję.

Na drugim miejscu podium znalazła się Szwedka Stina Nilsson, która miała 22,6 sek. straty do liderki, a trzecia Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg straciła do niej 32,4 sek..

Kowalczyk w piątkowym sprincie i sobotnim biegu na 5 km techniką dowolnązajeła 29. miejsca. Na trasę niedzielnej konkurencji wyruszyła jako 24., blisko minutę po Johaug.

W Finlandii zaplanowano łącznie trzy starty, które składały się na mini cykl Ruka Triple. Można było w nim wywalczyć łącznie 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ - po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za zwycięstwo w całych zawodach.