Gliński: Jacek Kurski będzie wiceministrem kultury

Polska
Gliński: Jacek Kurski będzie wiceministrem kultury
Polsat News
Jacek Kurski ma zostać wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego.

Minister kultury i wicepremier Piotr Gliński powiedział dziś rano w radiowej "Trójce", że wiceministrem w tym resorcie będzie były europoseł PiS Jacek Kurski. Gliński powiedział jednak, że Kurski będzie wiceministrem krótko, bo jest potrzebny, aby "przeanalizować sytuację w ministerstwie".

Piotr Glinski zapowiedział, że poda dziś do publicznej wiadomości nazwiska wiceministrów. Wiceministrami mają być także: Wanda Zwinogrodzka i Magdalena Gawin. Krzysztof Czabański będzie pełnomocnikiem premiera ds. przekształcania mediów publicznych.

 

Minister kultury Piotr Gliński powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że prace nad nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym należało przeprowadzić bardzo szybko, bo trzeba było naprawić "błąd, jeżeli nie zamach" popełniony przez Sejm poprzedniej kadencji. Wicepremier i minister kultury powiedział, że PO i PSL w przyjęły ustawę, która łamie zasady polskiej demokracji i podważa funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego. - Wybrano na zapas sędziów, aby nie dawać możliwości wyboru następnemu Sejmowi - powiedział na antenie radiowej Gliński. Jego zdaniem błąd trzeba było poprawić jak najszybciej i nadmienił, że w ostatnich ośmiu latach były już ustawy wprowadzana szybciej niż w 24 godziny.

 

- Dopiero przejęliśmy władzę i musimy uporządkować państwo, żeby można było nim rządzić - stwierdził minister kultury i dziedzictwa narodowego. W jego ocenie, poprzednia koalicja przez osiem lat Polską tylko zarządzała, realizując interesy rożnych grup nacisku. - My chcemy prowadzić państwo tak, żeby ono było dobre do wszystkich Polaków - powiedział Gliński.

 

hk

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze