Poroszenko: służby zatrzymały dwie grupy terrorystów

Świat
Poroszenko: służby zatrzymały dwie grupy terrorystów
PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Ukraińskie Służby Bezpieczeństwa unieszkodliwiły dwie grupy podejrzewane o przygotowywanie ataków terrorystycznych i mające powiązania z międzynarodowymi ugrupowaniami terrorystycznymi - poinformował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Informację o zatrzymaniu miał otrzymać w nocy z piątku na sobotę.

Poroszenko nie ujawnił żadnych szczegółów, powiedział jednak, że uzyskał te informacje w nocy z piątku na sobotę od szefa Ukrainy (SBU) Wasyla Hrycaka.

 

W piątek SBU poinformowała o zatrzymaniu jednego z przywódców powiązanego z Al-Kaidą radykalnego ugrupowania Front al-Nusra. Człowiek ten poszukiwany był międzynarodowym listem gończym.

 

- Obywatel jednej z byłych republik ZSRR w latach 2013-14 uczestniczył w konflikcie wojennym w Syrii. W 2015 r. bojownik ten stanął na czele oddzielnego dżamaatu (ugrupowania) międzynarodowej organizacji terrorystycznej Front al-Nusra - ogłosiła SBU, która nie podała obywatelstwa zatrzymanego.

 

Wcześniej, w środę, ukraińskie służby graniczne zatrzymały na podkijowskim lotnisku w Boryspolu obywatela Rosji, poszukiwanego listem gończym za przynależność do Państwa Islamskiego. Przyleciał on na Ukrainę ze Stambułu.

 

PAP

wj

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze