Lukratywna oferta dla Guardioli. Pieniądze mają go zatrzymać w Monachium

Sport
Lukratywna oferta dla Guardioli. Pieniądze mają go zatrzymać w Monachium
PAP/EPA
Pep Guardiola

Według informacji angielskiego "Daily Mirror" Pep Guardiola dostał ofertę nowego kontraktu od włodarzy Bayernu Monachium. Katalończyk za sezon pracy na Allianz Arena ma otrzymać aż ok. 24 mln euro.

Kontrakt Guardioli z Bayernem wygasa wraz z końcem obecnego sezonu i wciąż nie został przedłużony. Nie jest to żadne zaskoczenie - w FC Barcelonie szkoleniowiec miał zwyczaj, co roku przedłużać swoją umowę o kolejny sezon.

 

Władze bawarskiego klubu, według informacji "Daily Mirror", chcą skusić go do pozostania w Niemczech do 2018 roku, ale sam Guardiola podobno wolałby podpisać roczny kontrakt, aby nie zamykać sobie drzwi do innych europejskich klubów.

 

"Daily Mirror" wskazuje na zainteresowanie usługami Guardioli szeregu angielskich klubów. To obie drużyny z Manchesteru, Chelsea i Arsenal. Zaskakująca jest zwłaszcza informacja o "Kanonierach" - według brytyjskich dziennikarzy władze klubu z Emirates Stadium widzą w Guardioli długofalowego następcę Arsene'a Wengera.

 

Już zarabia najlepiej

 

Guardiola już na ten moment jest najlepiej zarabiającym szkoleniowcem świata. Bawarczycy płacą mu ok. 20 mln euro za sezon.

Pod jego wodzą bawarski klub pewnie zmierza po czwarte z rzędu mistrzostwo kraju.

 

Daily Mirror

pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze