Rosja boi się zamachów Państwa Islamskiego. W Moskwie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

Świat
Rosja boi się zamachów Państwa Islamskiego. W Moskwie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa
Flickr/Evgeniy Isaev/CC BY 2.0

Z powodu zagrożenia ze strony ekstremistów, w Moskwie zaostrzono środki bezpieczeństwa - poinformował szef tamtejszej policji Anatolij Jakunin.

- Wzmocniliśmy pracę organów spraw wewnętrznych w Moskwie w związku z pogróżkami płynącymi z różnych źródeł - oświadczył Jakunin, cytowany przez państwową telewizję informacyjną Rossija-24. Jak mówi Jakunin, policja monitoruje strefy przemysłowe, targowiska i inne miejsca, w których mogą przebywać cudzoziemcy lub osoby pozostające w polu zainteresowania operacyjnego, w tym w związku z działalnością ekstremistyczną. - Pracujemy we wzmocnionym reżimie - oznajmił.

 

Zatrzymano grupę szkoloną przez Państwo Islamskie

 

11 października w Moskwie zatrzymano grupę osób podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w środkach transportu miejskiego. Federalna Służba Bezpieczeństwa podała wówczas, że osoby te przeszły przeszkolenie w obozach Państwa Islamskiego w Syrii.

- W Moskwie ustalono adres, pod którym przebywało czasowo od sześciu do 11 osób. Część z nich przeszła szkolenie bojowe w obozach IS w Syrii i przybyła do Rosji na długo przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji wojskowej - przekazała FSB w specjalnym komunikacie.

 

Podczas rewizji w tym lokalu znaleziono gotową do użycia bombę zawierającą 5 kg materiału wybuchowego. W mieszkaniu natrafiono również na detonator, precyzyjną wagę, narzędzia i instrukcje do konstruowania ładunków wybuchowych.

 

PAP

pen

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze