Siemoniak: liczę, że Macierewicz porzuci swój dotychczasowy temperament

Polska
Siemoniak: liczę, że Macierewicz porzuci swój dotychczasowy temperament
Polsat News

- Myślę, że nie dotrzymano tutaj pewnej obietnicy i wiele osób to zauważyło, natomiast samemu Antoniemu Macierewiczowi gratuluję. Mam nadzieję, że na tym stanowisku wykaże się wielką odpowiedzialnością za sprawy państwa - powiedział ustępujący minister obrony Tomasz Siemoniak.

Siemoniak przypomniał, że w czasie kampanii wyborczej wzywał Macierewicza do debaty. - On się od tej debaty uchylił. Potem zapowiedziano, że kto inny będzie ministrem obrony i nawet pan Jarosław Gowin wszedł w tę rolę, spotykał się z prezesami zagranicznym koncernów zbrojeniowych - powiedział Tomasz Siemoniak. - Dzisiaj się okazało, że ta zapowiedź nie została dotrzymana, ale to niech wyborcy oceniają - skomentował ustępujący szef resortu obrony.


"Potrzeba dużej odpowiedzialności"


Szef MON ocenił, że armia jest w dobrym stanie, a sytuacja międzynarodowa niepewna. Dlatego potrzeba dużej odpowiedzialności. - Liczę, że Macierewicz porzuci swój dotychczasowy temperament i będzie dobrym ministrem obrony - stwierdził Siemoniak.


Polityk Platformy Obywatelskiej chciałby, aby nowy minister obrony kontynuował dotychczasową politykę obronną Polski. Siemoniak w czasie urzędowania - jak sam stwierdził - położył nacisk na obecność Polski w NATO, modernizację armii i "odpowiedzialną, rozważną politykę".

przep

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze