LM: Arsenal potraktowany piątką, Lewandowski z golem!

PAP/EPA/PETER KNEFFEL

Bayern zagrał koncertowo, a Arsenal nie miał nic do powiedzenia. Strzelanie rozpoczął Robert Lewandowski, który pokonał Petra Cecha jako pierwszy. Potem było już tylko lepiej, a Bawarczycy wzięli udany rewanż na Arsenalu, który ma potwornie skomplikowaną drogę do fazy pucharowej. Ciężką przeprawę ma za sobą AS Roma Wojciecha Szczęsnego, która wygrała 3:2 z Bayerem Leverkusen.

Bayern Monachium nie miał litości dla Arsenalu, który przed dwoma tygodniami uciszył rozpędzonego mistrza Niemiec na własnym boisku. Tym razem podrażniony lew rozstrzelał przyjezdnych z Anglii aż 5:1, a łupem podzielili się Robert Lewandowski, Arjen Robben, David Alaba i dwukrotny strzelec, Thomas Mueller. Goście nie mieli tego dnia nic do powiedzenia, mimo kilku niezłych okazji w drugiej połowie. To gospodarze prowadzili grę i wydaje się, że gdyby przez cały mecz grali na 100%, mogło być dużo wyżej. Większość drugiej połowy miała już charakter piłkarskiego pikniku.

Co Ronaldo powiedział Blancowi?

Jeszcze ciekawszy dwumecz stworzyli gracze AS Romy i Bayeru Leverkusen, którzy bezpośrednio walczą o awans z drugiego miejsca za Barceloną. Po 4:4 w Leverkusen dzisiaj zespoły stworzyły równie ciekawe widowisko ze zwrotami akcji, a triumfowali ostatecznie gospodarze 3:2. Wojciech Szczęsny mógł nieco lepiej zachować się przy golu Javiera Hernandeza, jednak wszystko skończyło się happy endem dla gospodarzy.

Przełamanie zanotowała londyńska Chelsea, która wyszarpała zwycięstwo w końcówce po kapitalnym golu Williana ze stojącej piłki. Wcześniej dwukrotnie trafiał Aleksandar Dragović: raz do bramki Chelsea… raz do własnej. Ważną wygraną w końcówce zanotował Olympiakos, który może śmiało wyrzucić Arsenal z fazy pucharowej. Po trzy punkty zdobyły także Barcelona (3:0), Gent (1:0), Zenit (2:0) i Porto (3:1).