Beata Szydło: W najbliższych dniach przedstawię skład rządu

Polska
Beata Szydło: W najbliższych dniach przedstawię skład rządu
Polsat News

Beata Szydło wchodząc w czwartek do siedziby Prawa i Sprawiedliwości poinformowała, że skład rządu ogłosi w ciągu najbliższych dni. - Cały czas trwają w tej sprawie rozmowy - powiedziała przyszła premier. Skład gabinetu zostanie prawdopodobnie ogłoszony w piątek.

Rozmowy dotyczące tworzenia rządu toczą się w siedzibie PiS od kilku dni. W środę Jarosław Kaczyński i Beata Szydło spotkali się m.in. z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro, który typowany jest na ministra sprawiedliwości, europosłem Dawidem Jackiewiczem, który miałby być ministrem skarbu oraz europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem, któy mógłby być ministrem finansów.

 

Rozmowę na temat skladu rządu potwierdził na antenie Polsat News poseł PiS Witold Waszczykowski, który nie zaprzeczył, że będzie ministrem spraw zagranicznych.

 

W siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie była także Elżbieta Rafalska, która może objąć ministerstwo pracy, poseł Krzysztof Jurgiel - typowany na ministra lub wiceministra rolnictwa, poseł Krzysztof Tchórzewski, który specjalizuje się w sprawach infrastruktury i transportu, a w tym resorcie mógłby być wiceministrem odpowiedzialnym m.in. za kolej.

 

Wcześniej w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej z Jarosłąwem Kaczyńskim i Beatą Szydło rozmawiali m.in. prof. Piotr Gliński, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, Jarosław Gowin i Antoni Macierewicz. Dotychczas, jak zapewniała sama Beata Szydło, kandydatem na szefa MON był lider Polski Razem Jarosław Gowin. W ostatnich dniach jednak w mediach pojawiły się spekulacje, że resort obrony może objąć Antoni Macierewicz, a Gowin otrzyma inny resort, np. nauki i szkolnictwa wyższego. Były szef CBA Mariusz Kamiński miałby - według tych spekulacji - zostać koordynatorem służb specjalnych. Mariusz Błaszczak wymieniany jest jako kandydat na ministra spraw wewnętrznych.

 

Rzeczniczka PiS Elżbieta Witek poinformowała, że Beata Szydło zaprezentuje skład przyszłego rządu podczas konferencji prasowej tuż po posiedzeniu komitetu politycznego PiS, który ma zatwierdzić kandydatów na ministrów. Posiedzenie to ma się odbyć w piątek w południe.

 

PAP

pen

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze