Cyberprzestępcy zaatakowali użytkowników Allegro

Biznes
Cyberprzestępcy zaatakowali użytkowników Allegro
Pixabay
Bezpieczeństwo w internecie

Użytkownicy kont w serwisie sprzedażowym Allegro otrzymali maile z informacją, że muszą przesłać swoje dane osobowe ze zdjęciem na wskazany adres mailowy. Jeśli tego nie zrobią - ich konta zostaną zawieszone. To kolejna próba phishingu - oszustwa polegającego na podszyciu się pod osobę lub instytucję w celu kradzieży określonych informacji.

Mail napisany jest nieporadnie, z błędami językowymi. Brakuje w nim większości polskich znaków. Nadawca zawiadamia o zawieszeniu konta Allegro z powodu "rutynowego audytu bezpieczeństwa" i  prosi o przesłanie kolorowej fotokopii dowodu osobistego lub innego dowodu tożsamości ze zdjęciem. Skan należy wysłać na adres, który nie znajduje się w domenach Allegro.

 

To kolejna próba wyłudzenia danych osobowych i kradzieży tożsamości użytkowników Allegro. Wpisane dane natychmiast trafiają w ręce cyberprzestępców, zaś na ekranie pojawia się komunikat o błędzie.

 

Allegro ostrzega, że odnośnik (link) w takiej wiadomości nie kieruje do prawdziwej strony serwisu, ale do fałszywej strony, której zadaniem jest przechwycenie danych. Użytkownikom, którzy zalogowali się na fałszywej stronie, zaleca natychmiastową zmianę hasła do konta.

na

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze