Syn szefa MSZ Francji oszukiwał w Las Vegas. Jest nakaz aresztowania

Świat
Syn szefa MSZ Francji oszukiwał w Las Vegas. Jest nakaz aresztowania
Flickr/GothEric/CC BY-SA 2.0

Thomas Fabius został oskarżony o wystawianie w kasynach w Las Vegas czeków bez pokrycia o łącznej wartości 3,5 mln euro. Syn szefa francuskiej dyplomacji już kilka lat wcześniej otrzymał od organów bezpieczeństwa, zakaz wstępu do tego typu miejsc.

Thomas Fabius znany jest ze skłonności do hazardu. Już wcześniej miał z tego powodu w swym kraju problemy z wymiarem sprawiedliwości. Mimo zakazu wstępu do kasyn we Francji syn ministra zaczął grać w Monako, USA i na Cyprze.


Rzecznik hrabstwa w stanie Nevada, gdzie znajduje się słynące z kasyn miasto Las Vegas poinformował w czwartek o wystawieniu nakazu aresztowania Thomasa Fabiusa. Jak dodał, jeśli przekroczy on granicę USA z pewnością zostanie zatrzymany.


Zgodnie z amerykańskim nakazem aresztowania do wystawienia czeków przez Fabiusa miało dojść w nocy 15 maja 2012 roku, na dzień przed oficjalną nominacją jego ojca Laurenta Fabiusa na ministra spraw zagranicznych Francji.


33-letni Fabius jest szefem firmy konsultingowo-finansowej. W 2013 roku podejrzewany był przez francuski wymiar sprawiedliwości o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy.

 

 

PAP/Twitter/L'Union-L'Ardennais

 

po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze