Szarapowa zrobiła swoje. Radwańska w półfinale!

Szarapowa cieszy się z wygranej z Pennettą. fot. PAP/EPA/WALLACE WOON

Maria Szarapowa pokonała Flavię Pennettę 7:5, 6:1 w meczu kończącym zmagania w grupie czerwonej turnieju WTA Finals w Singapurze. Rosjanka walczyła jak lwica i wygrała bez straty seta. A to był warunek, by z drugiego miejsca w grupie do półfinału awansowała również Agnieszka Radwańska. Polka nieco wcześniej we wspaniałym stylu ograła Rumunkę Simonę Halep 7:6 (7-5), 6:1.

Szarapowa była pewna awansu z grupy jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszego pojedynku. I być może to sprawiło, że wyszła na kort zbyt rozluźniona i dała się przełamać już w pierwszym gemie meczu. Mimo to nie odpuściła i w ósmym gemie doprowadziła do remisu, a następnie wygrała seta 7:5.

W drugim Rosjanka już niepodzielnie panowała na korcie. Świetnie serwowała (trzy asy w gemie na 3:0), agresywnie returnowała i nie myliła się w grze z głębi kortu. W efekcie oddała rywalce tylko jednego gema. Po meczu żartowała, że dzisiejsze zwycięstwo, to mała zemsta za ostatnią porażkę z Włoszką w Indian Wells 6:3 3:6, 2:6.

Szarapowa wygrała wszystkie mecze w grupie czerwonej. Radwańska, Pennetta i Halep wygrały tylko po jednym z trzech pojedynków. O awansie Polki zadecydowała większa liczba wygranych setów.  Jej półfinałową rywalkę poznamy jutro. Będzie nią zwyciężczyni grupy białej turnieju.